کیت کموبیوگرام (Chemobiogram Kit)

دانستن اینکه شما یا یکی از عزیزانتان به سرطان مبتلا شده‌اید، می‌تواند یکی از ترسناک‌ترین لحظات زندگی شما باشد. شاید خوش‌بین بودن دراین‌بین سخت باشد؛ بااین‌حال، توسعه فناوری جدید در درمان سرطان به افراد بیشتر و بیشتری کمک می‌کند تا به طور مؤثر با سرطان مبارزه کنند و از زندگی طولانی‌تر، پر جنب و جوش‌تر و سالم‌تر از همیشه برخوردار شوند.

درمان هدفمند

هنگامی که اکثر مردم به درمان سرطان فکر می‌کنند، ذهن‌ها اغلب به سمت روش‌های معمول مانند پرتودرمانی و شیمی‌درمانی می‌رود. با اینکه این روش‌ها هنوز انواع اولیه درمان انواع مختلف سرطان هستند، فناوری مورداستفاده برای اجرای آنها تغییرات زیادی کرده است. در واقع ممکن است در همین لحظه نیز داروهای مؤثری برای شیمی‌درمانی وجود دارد. دراین‌بین راه بهبود نتایج درمان، انتخاب بهترین گزینه موجود است. این را می‌دانیم که تقریباً بدن هر انسانی منحصربه‌فرد است و با بدن کسی که کنار او ایستاده تفاوت‌هایی دارد؛ بنابراین منطقی است که درمان سرطان هر فرد نیز منحصربه‌فرد و مخصوص به خودش باشد و شاید اختصاص‌دادن یک درمان روتین و یکسان که با اصلاح رند معمول درمان شناخته می‌شود، یک ریسک بزرگ باشد! در واقع درمانی وجود دارد که روی یکی از بیماران سرطانی، بیشترین تأثیر را دارد درحالی‌که ممکن است برای دیگری بهبودی در وضعیت بیماری حاصل نکند. زمانی که درمان سرطان شخصی‌سازی شده، تخصصی و متمرکز باشد، بیمار شانس بیشتری برای غلبه بر بیماری خود دارد. پس بیایید هر بیمار را به درمانی که بهترین شانس را برای موفقیت ارائه می‌دهد متصل کنیم.

کموبیوگرام،‌ فناوری روز دنیا

یکی از آخرین نمونه‌های فناوری پیشرفته در درمان سرطان، روش ابتکاری معروف به کیت کموبیوگرام است. از طریق کیت کموبیوگرام، انکولوژیست‌ها شانس خود را برای انتخاب قوی‌ترین داروهای شیمی‌درمانی متناسب با سرطان خاص بیمار افزایش می‌دهند. فرایند کیت کموبیوگرام مستلزم استخراج یک نمونه از تومور بیمار است. سپس از این نمونه برای کشت سلول‌های تومور توپُر و سلول‌های بنیادی سرطانی استفاده می‌شود. با قراردادن این سلول‌ها در معرض مجموعه‌ای متنوع از داروهای شیمی‌درمانی، متخصصان می‌توانند مشخص کنند که کدام داروها در ریشه‌کن‌کردن سلول‌های سرطانی بیشترین کارایی را دارند. در این روش حتی می‌توان ترکیبات دارویی استاندارد را ارزیابی کرد تا هم‌افزایی دارویی احتمالی شناسایی شود.
از طرفی اگر پزشک یا ارائه‌دهنده خدمات بهداشت و سلامت ترکیب دارویی خاصی را مدنظر داشته باشد نیز می‌توان به‌صورت جداگانه تأثیر آن را روی تومور خود فرد بررسی کرد.

با اطمینان از تجویز مؤثرترین داروهای شیمی‌درمانی از همان ابتدا، پزشکان می‌توانند رنج بیهوده مرتبط با شیمی‌درمانی‌های دردناک، طولانی و بی‌اثر اضافی را کاهش دهند. در عوض، بیماران درمان‌هایی را دریافت می‌کنند که دقیقاً برای مبارزه با سرطان خاص آنها طراحی شده است. این کار رسیدن به نتایج هرچه مثبت‌تر درمان را سرعت می‌بخشد. علاوه بر این، کیت کموبیوگرام می‌تواند با جلوگیری از هزینه‌های داروهایی که سود چندانی برای بیمار ندارد، صرفه‌جویی چشمگیری در هزینه‌های بیماران به همراه داشته باشد. همچنین تحقیقات جدید نشان می‌دهد که شیمی‌درمانی‌هایی که با استفاده از کیت کموبیوگرام برای گلیوماهای عودکننده درجه بالا انتخاب می‌شود، می‌تواند میانگین بقا را در مقایسه با انتخاب پزشک افزایش دهد.

بهترین زمان استفاده از این محصول در هنگام نمونه برداری یا جراحی، عود مجدد، متاستاز و وجود تومورهای نادر است. همچنین می‌توان از ان در پروژه‌های تحقیقاتی مرتبط با سنجش مقاومت دارویی استفاده نمود.

این محصول نوآورانه حاصل ده سال تجربه، تحقیق و توسعه دانشگاهی و پژوهشی می باشد که مشابه آان در سطح دنیا وجود ندارد  و شرکت کیان ایمن سلول درصدد است تا این محصول را در درختواره سازمان تجهیزات پزشکی وارد کند.
لازم به ذکر است این محصول موفق به کسب استاندارد  ISO13485 شده است. استفاده از این کیت می‌تواند یک مسیر برد-برد باشد. مسیری که در آن بیمار سرطانی به بهترین درمان و پزشک به عالی‌ترین نتایج در سوابق خود می‌رسد.